Баннер
«Хуртовина» перша на «Салюті Талантів»

Внимание, откроется в новом окне. PDFПечатьE-mail

Нещодавно народний вокально-інструментальний ансамбль «Хуртовина» БДПУ повернувся з Міждународного Фестивалю-Конкурсу Дитячого та Юнацького мистецтва «Разом у Одесі», проведенному в рамках проекту «Салют талантів». Вони показали себе на високому рівні здобувши перемогу у в номінації вокально – інструментальна творчість та звання лауреата I ступеня. За словами учасників перемогти у пісенних змаганнях було не легко.

Тут завжди представлена велика кількість колективів, солістів з різних куточків України, Росії та країн СНД.  «Салют талантів» став вже за багато років популярним серед виконавців пісенного мистецтва. Протягом усього фестивального сезону вони проводять серію конкурсів у різних містах світу. Своїми враженнями з газетою «Університетське Слово» поділились керівник Інна Пащенко та учасники «Хуртовини».     

- Які ваші враження від «Світу талантів»?
Учасники «Хуртовини»: Ми вперше побували на цьому пісенному змаганні. Він допоміг нам розкритися та надовго, мабуть, залишить приємні спогади. Звісно, ми дуже раді. Шлях до перемоги був нелегким, але підбиття підсумків для нас були приємними.

- Звідки ви дізнались про конкурс?
Інна Пащенко: Гортаючи сторінки інтернет-мережі, я натрапила на положення про конкурс, який мене зацікавив. Порадившись зі учасниками «Хуртовини» та завідуючою кафедрою мистецьких дисциплін та методики їх навчання Іриною Дубінець, ми відправили заявку.         

- Чи багато було учасників? З яких міст?
Учасники «Хуртовини»: На фестивалі ми познайомились з багатьма конкурсантами з Одеси, Харкова, Миколаєва, Санкт  - Петербургу, Нижнього Тагілу, Краснодарського краю.

- Як відреагував ваш викладацький склад на перемогу?
Інна Пащенко: Всі були дуже раді нашій перемозі. Завідуюча кафедри Ірина Дубінець та директор Інституту психолого – педагогічної освіти Людмила Коваль організували для нас солодкий стіл. На університетському засіданні ректор університету Вікторія Зарва поздоровила учасників народного фольклорного ансамблю «Хуртовина». Всьому керівництву були вручені листи подяки від оргкомітету фестивалю «Разом у Одесі» за великий внесок до творчого потенціалу студентської молоді та допомогу у розвитку культурної спадщини країни.

- Яка була розважальна програма для учасників?
Учасники «Хуртовини»: Оглядова екскурсія по Одесі. Там ми змогли познайомитися з красивими місцями і пам’ятками міста. Одним із символів Одеси - театром Опери та Балету, де виступали Шаляпін, Сара Бернар, Елеонора Дузе, Анна Павлова, Майя Плісецька. Дуже вразила Одеська Філармонія, виконана в стилі венеціанської готики. Відвідали Приморський бульвар, на якому розташовані будинок Міської думи і елегантний пам’ятник Пушкіну, побачили гарну старовинну будівлю готелю «Лондонська» та Палацу культури моряків і, звісно, знамениті Потьомкінські сходи з її 192 сходинками, що з’єднує центр міста з гаванню і Морським вокзалом.

- Як ви думаєте, що саме могло зіграти головну роль у перемозі?
Інна Пащенко:  Думаємо, що значну роль у здобутті високого звання лауреата I ступеня нам допомогло те, що колектив супроводжувався живою музикою інструментальної групи.

- Які плани на майбутнє? 
Інна Пащенко: Так як ми стали переможцями і отримали нагороду та звання лауреатів, це дає нам право брати участь у суперфіналі в жовтні 2013 року. Поки що, місце розташування конкурсу залишається у таємниці. За словами журі це може бути Санкт – Петербург (Росія) чи Париж (Франція).        
Учасники «Хуртовини»: Ми дуже хотіли би стати учасниками суперфіналу і представити наш університет на такому високому рівні. Для нас це великий досвід, який розкриває не тільки кругозір, але і нас, як співаків.
Колектив «Хуртовина» дуже вдячні керівництву університету БДПУ за підтримку у наданні матеріальної допомоги, а саме придбанні нових костюмів та інструментів.

Вікторія Лутчак,
 Кореспондент агенції новин INFO

Добавить комментарий

Защитный код
Обновить