Баннер
Путч 4 квітня призвів до двовладдя

Внимание, откроется в новом окне. PDFПечатьE-mail
Олег Соскін, економіст, політолог, професор Національної академії управління, директор Інституту трансформації суспільства: «Перед голосуванням у Верховній Раді питання щодо призначення виборів в Києві опозиція сказала: у нас є свій кандидат, у нас вже все розписано. Після того, як лідери парламентської опозиції виступали на мітингу біля Верховної Ради, піднялась лише одна людина – Порошенко». «Мабуть, треба було розуміти, що узгоджений кандидат від опозиції, очевидно, також узгоджений і з групою Льовочкіна – це Порошенко. А Льовочкін, Фірташ, Порошенко, Азаров, Рибак – це все одне і те саме, вони всі, схоже, вийшли з одного інкубатора. Виходило так, що Порошенко – це той, хто в цілому лягає на простір. І головне, що він, як виглядає, профінансував багатьох мажоритарників. Я думаю, що криза, яка була у Верховній Раді 4 квітня, коли виступив Гриценко і ще кілька людей – це було невдоволення Порошенка і його групи, що за день за цього вони не змогли набрати більшість, як йому обіцяли, щоб були вибори в Києві, і щоб він був єдиним кандидатом від опозиції. Зламався якийсь сценарій. Я думаю, що Сім’я вирішила, що їй ці ризики не потрібні, хоча Льовочкін і міг обіцяти, що Порошенко свій хлопець. Сім’я жорстко пішла на те, щоб не дати провести вибори в Києві», - вважає політолог.
Також Олег Соскін прокоментував події, які відбувалися в Донецьку під час приїзду посла США Джона Тефта.
«Посол США Тефт їздив у Донецьк і там йому зробили собачу виставу охлів. Він же приїхав не презервативи роздавати і не пійло наливати. Він приїхав говорити про те, як в Донецькій області підняти нові технологічні уклади. Щоб люди могли перекваліфікуватись і заробляти гроші. А вони йому зробили так би мовити «наш привіт Чемберлену». Схоже, що до цього може бути причетним і Янукович. Без нього ж у Донецькій області нічого не можна зробити. Якщо зібралась група охлів з цими плакатами проти посла США, то фактично вони Януковича просто кинули в унітаз. Тому що уряд грошей тепер від МВФ не отримає, а зараз якраз в Україні працює місія МВФ і призначено нового представника МВФ в Україні. Від Європейського банку гроші вони теж не отримають. Грошей немає, а 5 мільярдів доларів в цьому році треба віддати Міжнародному валютному фонду. А Азаров не знає, де йому ці гроші зараз брати, тому що їх фізично немає», - сказав Олег Соскін.
«Правлячий режим організував конфлікт в Києві, 4 квітня ми побачили, що й в опозиції теж почалися якісь процеси, тому що не пройшла група Порошенка на вибори в Києві, як планувалось, в Києві тепер тупик щодо виборів, Верховну Раду 4 квітня розкололи, а це було повністю неправильно – збиратися в іншому місці, щоб намагатися провести так  звану виїзну сесію Верховної Ради. В мене таке враження, що Януковичу спеціально радять якісь його вороги, а він на це ведеться. Я думаю, що у них працюють люди Медведчука, які сказали: дивіться, яка була хороша схема в кінці 1999 на початку 2000 року, коли ми тоді Ткаченка скинули. От давайте ми зараз те саме зробимо. І вони повели Рибака на заклання. Після цього шлях Рибака, як політика, закінчився, він повинен негайно йти у відставку. Це було нелегітимне зборище, люди які там зібралися, мабуть, не розуміли, що вони повністю порушують Конституцію, і найстрашніше, що вони створили прецедент. Тепер ми, керуючись вчинком, який вони зробили 4 квітня, можемо спокійно провести в Києві збори, створити тимчасовий комітет управління, прийняти рішення, назначити якийсь банк, наприклад, «Хрещатик», сказати всім суб’єктам господарювання відкривати тут свої рахунки, і гроші в казначейство не посилати, і можемо збирати всі гроші, говоримо, що податок тепер буде тільки з покупки і продажу, ПДВ ліквідуємо, інші податки ліквідуємо, і в нас будуть через тиждень черги стояти. Отже, 4 квітня було створено двовладдя. Є одна Верховна Рада, є друга Верховна Рада. Тепер опозиційна Верховна Рада, спираючись на ті міста і області, мерів і голів облдержадміністрацій, які її підтримають, може створити свій уряд», - зазначив експерт.
OSP-UA.INFO

Добавить комментарий

Защитный код
Обновить